Přeskočit na obsah

O nás

Shotokan Karate-Do škola Vinařice

funguje od září roku 2017.

Nejprve jsme byli školním kroužkem při ZŠ Vinařice, později jsme se stali zapsaným spolkem. Cvičíme především Karate stylu Shotokan, ale hodně se věnujeme všestrannosti a rozvoji motoriky především u mladších žáků. Velkou pozornost věnujeme bunkai kata pro pochopení jejího obsahu a pozdějšímu využití v sebeobraně.

Trenér

Michal Kaiser nar.1977 , 4.DAN (2021) SKIFčlen VV SKIF CZ, zkušební komisař, trenér, rozhodčí. Od 6-ti let se věnoval závodnímu plavání v Kladně.

V roce 1990 se stal členem Kladenské školy Kung FU, kde objevil kouzlo bojových umění.

V roce 1991 začal cvičit Karate u Ing. Hrubana v Kladenské škole karate HAJAKO. Zde si prohloubil znalosti sportovního karate a to především kumite.

V polovině 90-tých let, kdy se sportovní karate stávalo čím dál více bezkontaktní, dojížděl současně do oddílu Muay thai KTSO Praha vedeným Janem Vávrou.

Po roce nabírání zkušeností se naplno vrátil ke karate do školy SEKURETO vedenou jeho velkým učitelem a vzorem Zdeňkem Sekretem. Zde poprvé objevil kata bunkai a její aplikaci v sebeobraně. Jeho komplexní výuka historie, teorie a praxe ho nasměrovala tou správnou cestou.

Tímto způsobem cvičí již od roku 1997 a snaží se vše předávat svým žákům nejprve v Karatedo Sokol Slaný, kde působil jako trenér od roku 2009.

Od roku 2011 cvičí pod Soshi Masaru Miura 9.DAN a Hanshi Paolo Lusvardi 8.DAN, kteří žijí trvale v Itálii. 

Pravidelně jezdí na jejich semináře do Itálie a spolupořádá jejich semináře v ČR. Pod jejich vedením ještě více prohlubuje znalosti aplikace technik v sebeobraně prostřednictvím fyzikálních zákonů a geometrie. (žádná nadpřirozená kouzla)

Ostatní zájmy: Plavání, kolo, horolezectví a vlastně všechny sporty kromě fotbalu.
Cíl: Šířit karate jako životní cestu, ne jako sportovní disciplínu!