Přeskočit na obsah

Vánoční Besídka Shotokan Karate Do škola Vinařice

Oss!

Po dvouleté vynucené covid-pauze jsme se mohli opět setkat v plném počtu i za účasti rodičů při Vánoční besídce naší školy.

Ukázali jsme rodičům a známým, co jsme se zatím naučili a v čem jsme se zdokonalili.

Postupně se na tatami vystřídali zástupci letošního náboru, který je letos opravdu početný a trochu i výjimečný tím, že jeho členy jsou i děti navštěvující mateřskou školu. Následovali je žáci z loňského roku, kteří jsou již držiteli žlutých pásů a pro dvě žákyně z této skupiny bylo jejich vystoupení současně ukončení zkoušky na pás oranžový, který si obě rozhodně svým cvičením zasloužily. Asi nejočekávanějším bylo vystoupení našich nejzkušenějších žáků, kteří se již pravidelně účastní mezinárodních seminářů s japonskými mistry, což je i podmínka k připuštění ke zkoušce na hnědý pás. Právě tuto zkoušku dva naši žáci dokončovali v rámci vánoční besídky, kdy je již tak velký tlak zkoušky samotné, ještě umocněn přítomností veřejnosti a jejich blízkých. Oba žáci dokázali, že si 3.kyu (hnědý pás) zaslouží, poznali a všem přítomným předvedli, že karate není jen máváním rukou a nohou ve větru, ale tvrdým bojovým uměním. A že záleží jak na technice, tak na fyzické připravenosti a především na odhodlání každého z žáků.
Po celou dobu besídky mohli rodiče ochutnávat cukroví, které sami napekli a popíjet výborný  japonský zelený čaj Sencha.

Na závěr jsme losovali tombolu, jejíž výtěžek spolu s dobrovolným vstupným byl již předem určen na charitativní účely.

Ceny z tomboly udělaly radost hned 3x. Jednak jejich výhercům, jednak rodičům, kteří věděli, že zakoupením tomboly přispívají na dobrou věc a do třetice vybraná částka 5000,- Kč udělá radost nejednomu dítěti v SOS Dětských vesničkách, kam tato částka putovala hned druhý den.
Zbývá jen poděkovat všem za účast, spolupráci a ochotu pomoci.

Speciální dík pak patří mé ženě Monče a celé mé rodině, bez jejichž podpory a tolerance, bych se nejspíše nemohl v takovém rozsahu věnovat naší škole a jejímu rozvoji. Vždyť máme v tuto chvíli 29 členů, což na vesnici naší velikosti je až neuvěřitelné.

Gratuluji všem 4 úspěšným karatekům k složení zkoušky na vyšší kyu.

A všem přeji, abychom se v příštím roce opět sešli v dojo na naší společné cestě karate a sebezdokonalování.

Oss!

Michal

5 2 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x