Přeskočit na obsah

Seminář s Soshi Masaru Miura v Brně

O víkendu 21.-23.10. se konal další ze seminářů SKIF. Tentokráte Masaru Miura sensei zavítal do Brna. Společně se mnou vyrazili do Brna další 4 moji studenti Karatedo školy Vinařice. V pátek, přes velký provoz, jsme stihli večerní trénink pod vedením instruktorů SKIF CZ, jelikož let z Milána byl odložen a mistr tak nemohl na tento trénink dorazit.
V sobotu dopoledne už bylo vše v pořádku a my se mohli přivítat s Miura senseiem na prvním dvouhodinovém tréninku. Cvičili jsme základní techniku s důrazem na rozvržení váhy těla v postoji, na práci boků a využití osy těla. Pravda je, že tyto principy jsou velmi těžké i pro zkušené karateky, obzvláště, když se do této chvíle s těmito principy nesetkali. Což se ale nedá říci o mých studentech, kteří se s touto výukou potkávají od začátku studia karatedo u nás ve škole. Díky tomu, že již 12 let pravidelně cvičím pod vedením Miura senseie a stále více chápu tyto principy a vlastně celé jeho karate, které je opravdu celoživotní cestou, mohu toto předávat mým studentům do jejich tréninku. A tak kluci neměli sebemenší problém s pochopením, co od nich Miura sensei chce a mohli se hned od začátku ponořit do tréninku.
Odpoledne jsme tyto cvičení využili ve dvojicích v aplikacích kata Basai Dai. Kluci opět nezklamali, i když jsem neměl moc času, občas jsem pohledem zkontroloval, jestli cvičí a jestli se neztrácí v tolika informacích. Po společném focení Miura sensei kluky pochválil a to mě vždy velmi potěší, když vidím, že práce v Dojo nese své ovoce.
V neděli dopoledne jsme opět procvičovali tyto principy a odpoledne je přetavili do bunkai a aplikací. S barevnými pásy jsem se věnoval bunkai kata Heian Nidan, zatímco se Miura sensei věnoval hnědým a černým pásům. Dvě hodiny utekly jako voda, rozloučili jsme se se senseiem Miura a celkem v pohodě odjeli domů do Vinařic.
Strávili jsme dva dny s jedním z posledních starých mistrů, který ve svých 84 letech stále praktikuje a jezdí učit po celém světě. Už to je důkaz, že tato cesta je na celý život.
Je na každém z nás, jak tuto zkušenost uchopí. Někomu stačí fotka s mistrem na sociálních sítích a tím to končí. Já svým studentům doporučuji, stejně jako jsem to slýchával před lety od Miura senseie, zapisujte si všechno, co vám sensei řekne, zapište si, co u toho cítíte, protože se k tomu budete moci kdykoliv vrátit v budoucnu ve svém tréninku, až si nebudete moci vzpomenout, jak on to tenkrát vlastně říkal….
Oss!

FOTO zde:

3.7 3 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x