Přeskočit na obsah

Harmonie v Shotokan Karate-Do škola Vinařice

OSS!
Krásný vánoční čas všem žákům, jejich rodinám, přátelům a podporovatelům naší školy!

Kolotoč tréninků a všech aktivit ukončila besídka v úterý 19.12. Rodiče a rodinní příslušníci se mohli přesvědčit, že se děti na trénincích nenudí, učí se nové techniky, a především objevují své tělo, to jak funguje a kam až lze posunout jeho limity. Na vlastní kůži si pak rodiče mohli vyzkoušet, jak „lehké“ je zacvičit si kata. Po cvičení následovalo zpívání koled u kytary, kterou svými hbitými prsty ovládal Martin, tatínek našich dvou žáků. Nakonec proběhlo i neplánované kulturní vystoupení trenéra s mikrofonem v ruce… Po koledách, které nás dostaly do té pravé vánoční nálady následovala tombola. Letos díky mým kolegům byla plná stavebnic, na které se děti nesmírně těšily, ale díky rodičům nechyběly ani dárky na podporu tvořivosti, nebo dobroty, kterých není nikdy dost. Na tombole a dobrovolném vstupném se vybralo krásných 5040,- Každoročně posíláme prostředky z besídky na charitu. Letos podporujeme projekt Srdcem pro Nelinku a SOS Dětské vesničky.
Děti byly šťastné, rodiče si pochutnali na všemožném cukroví, které zapíjeli dvěma druhy výborných čajů, dohromady jsme pomohli dobré věci a to nás všechny může hřát u srdce! Já hořííím… nehasit!

Celkově to byl opět karatem nabitý podzim. Ať už to byly semináře s japonskými mistry v Hradci, Itálii, nebo TMK semináře, kde se snažíme předávat své zkušenosti a učení od Miura sensei dál instruktorům z celé ČR, kteří mají zájem studovat karate jako celoživotní cestu budo.
Využil jsem času, kdy se setkáváme v dojo a oslovil účastníky, zda nechtějí svým cvičením podpořit dobrou věc. Povedlo se! Ze dvou seminářů jsem na projekt Srdcem pro Nelinku přivezl 4700,-. Charitativní dražba stavebnic Lego od mých kolegů vynesla úžasných 8700,- Celkovou částku 18440,- jsem rozdělil a 21.12. si maminka Nelinky převzala krásný vánoční dárek 13440,- zbylých 5000,- jsem poslal na Fond ohrožených dětí SOS dětské vesničky.

Věřím na rovnováhu energie. Jakou energii vysíláte, ta se vám vrací zpět. Když se obklopíme lidmi, kteří vyzařují pozitivní energii, pak i těžké chvíle, které samozřejmě přicházejí ke každému z nás, můžeme zvládnout a nepoddat se beznaději. Často používám při cvičení a tréninku slovo „HARMONIE“
Být v harmonii se soupeřem při řízeném kumite, být v harmonii s vlastním tělem při cvičení kata a vlastně při každodenních činnostech.
Cesta k této harmonii je těžká a dlouhá, protože: „Jednoduché cesty nikam nevedou!“ a „Co je zadarmo nestojí za nic!“
Přeji Vám krásný sváteční čas v harmonii se svými nejbližšími a sami se sebou!

OSS!

5 2 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x