Přeskočit na obsah

Gashuku Igea Marina září 2023

Je to pár dní, co se výprava SKIF CZ vrátila z mezinárodního semináře pod vedením Soshi Masaru Miura 9.Dan, shihan Paolo Lusvardi 8.Dan
Je důležité říci, že tréninky nevedou jen oni sami. Vyučují zde držitelé 7. a 6. Danů, mnozí mistři světa a Evropy jak v kata, tak v kumite.
Letos česká výprava čítala 18 členů z toho 2 byli vůbec poprvé na této tak oblíbené akci o které slyšeli tolik vyprávět. A rozhodně si potvrdili to, co jim o této již tradiční akci stále říkáme. Vynikající informace přímo od pramene, kterým rozhodně Soshi Miura je. Vynikající středomořská strava a vřelá a přátelská atmosféra díky našemu přátelství se všemi, kdo tento seminář pravidelně navštěvují.
Tentokrát byla na programu kata Bassai Sho a Unsu. Jak její provedení, tak aplikace na jednotlivé kombinace a vše umocněno bunkai a její „personalizací“.
Schválně zmiňuji toto slovo, které v průběhu semináře zaznělo z úst Soshi Miura několikrát. Jako je „standardizace“ zaklínadlem pro všechny sportovní karatisty a všichni se snaží přesně napodobit svůj sportovní vzor, je „personalizace“ bunkai nutností pro funkčnost jednotlivých aplikací technik při použití v sebeobraně. Jako je každý člověk fyziologicky odlišný, přesně tak odlišné bude provedení jeho bunkai při cvičení s různými soupeři. I toto je informace, kterou si můžeme vyzkoušet v praxi s mistry, kteří takto praktikují desítky let pod vedením Soshi Miura v Itálii. Jsme za to velmi vděční a nikdy nepřestaneme.
Díky tomu získá cvičení kata svůj osobitý obsah, který nikdo jiný nemůže napodobit, ať se snaží sebe více. To je ta přidaná hodnota studia Kata v Karate do vysokého věku, ne medaile a diplomy.
Oss!

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x